Kadın Parfüm Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken İpuçları

Parfümler, giyiminizi, tarzınızı tamamlayan ve sizi ifade eden, bir nevi imzanız olan önemli bir ürün hele de kadın parfüm. Bakımlı ve iddialı kadınların olmazsa olmazı olan parfüm seçenekleri, doğru bir şekilde tercih edildiğinde sizinle harika bir şekilde bütünleşebilir. İçerdiği farklı notalar, farklı esanslarla insanların koku duyusuna hitap edecek, ilgi uyandıracak parfüm modelleri satın alınırken nelere dikkat etmelisiniz?

Bir Parfüm Herkeste Aynı Etkiyi Yaratmaz

Parfüm satın alınırken düşülen yanılgılardan biri, bir kişide iyi duran, etkileyici bir deneyim yaratan parfümün diğer bir kişide de aynı şekilde olacağını varsaymak. Halbuki herkesin ten rengi ve kokusu farklıdır ve parfüm, bir nevi bu ten kokusu ile bütünleşerek özel bir hava yaratır. Bu anlamda kadın parfüm seçiminde, başkalarının önerilerinden ziyade sizin teniniz, tarzınız önemli.

Notaları Sizi Yansıtsın…

Parfümlerin her biri, iç içe geçmiş 3 notadan oluşur. İlk nota genellikle, parfümün sıkıldığı andan 15 dakika kadar sonrasını, 2. nota ilk 2 saatlik kısmını, 3. nota ise geri kalan kısmını temsil eder. Parfümün içeriğine bakarken bunu dikkate alın. Kadın parfüm modellerinde, 3 nota da sizi temsil etmelidir. MM Kozmetik bünyesinde yer alan birbirinden ünlü dünya markalarının modellerinde, en iyi kadın parfüm seçenekleri yer alıyor.

Sizi En Çok Yansıtan Seçeneği Keşfedin

Parfüm tercihinde, binlerce alternatifin yer aldığını düşünürsek karar vermek zor gibi görünebilir. Ancak kendinizden yola çıkarak, tarzınızı, sevdiğiniz şeyleri düşünerek hangi parfümün size hitap edeceğini bulabilirsiniz. Parfüm esansının içinde yer alan kokuların kaynağı, parfümün kullanım alanları size güzel ipuçları verebilir. Başka insanların düşüncelerinden ziyade, kadın parfüm seçiminde ilk soru, sizin neyi sevdiğiniz olacak.

Doğru Bir Şekilde Uygulayın

Parfüm satın aldıktan sonra dikkat etmeniz gereken konulardan biri, parfümün doğru zamanda doğru şekilde sıkılması. Elbette ki, elbisenin üzerinde sıkma yerine tene sıkılacağı bilinen bir şey ancak parfüm zaman olarak ne zaman kullanılmalı? Koku reseptörlerinizin parfümün etkisinden ötürü rahatsız olmamasına dikkat ederek ve gün içinde farklı kokuların üzerinizde etki yaratmamasını düşünerek, genelde sabah saatleri duşun ardından parfüm kullanılabilir.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Sohbeti başlat!
  1
  Nasıl yardımcı olabiliriz?
  Merhaba. Nasıl yardımcı olabiliriz?